Pierwszy raz na Młodzieżowych Mistrzostwach

W ub. tygodniu w Grudziądzu odbyły się XXVIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie. Piszemy o nich z dwóch powodów. Po pierwsze, w tej randze czempionatu i kategorii wiekowej zadebiutował Patryk Zbylut. Po drugie, był to pierwszy start w historii klubu w wieku młodzieżowca i seniora zarazem.

Zanim jednak wybraliśmy się do Grudziądza, odbyliśmy krótki obóz w Rzepiskach, w kontekście przygotowania do wspomnianych mistrzostw oraz zbliżającego się Pucharu Polski.

Do młodzieżowego czempionatu zgłoszono w sumie 126 zawodników. Patryk startował w kategorii do 75 kg, w której rywalizowało aż 24 zawodników. Reprezentant naszego klubu trafił na Michała Wasilkowskiego. Ich walka okazała się zacięta i wyrównana, jednak po ostatnim gongu sędziowie orzekli niejednogłośną wygraną pięściarza z Łodzi.

Patryk poniósł porażkę i na pewno czuje niedosyt, jednak może być zadowolony ze swojej postawy. Do zwycięstwa zabrakło niewiele. Ważne, że zebrał kolejne ringowe doświadczenie, które na jego etapie jest najistotniejsze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s