Jakub wicemistrzem okręgu

W miniony weekend w Grudziądzu odbyły się XX Indywidualne Mistrzostwa K-P OZB Kadetów i Juniorów w Boksie. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników, Jakub Haliniak oraz Patryk Zbylut. Temu pierwszemu udało się wywalczyć srebrny medal.

Zacznijmy jednak od Patryka. Syn trenera Rafała Zbyluta po zaledwie 4 miesiącach treningów postanowił zadebiutować między linami ringu. Patryk wystartował w kategorii juniora w wadze do 64 kg. W walce ćwierćfinałowej trafił na mającego kilkadziesiąt pojedynków na koncie reprezentanta Łokietka Brześć Kujawski. Doświadczony rywal okazał się zbyt wymagający i to jego ręka powędrowała w górę.

Jakub Haliniak walczył w kategorii kadeta w wadze do 57 kg. W pojedynku finałowym stanął na przeciw zawodnika Zawiszy Bydgoszcz. Kuba pokazał się z przyzwoitej strony, ale zabrakło przysłowiowej „kropki nad i”, aby mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Ostatecznie to reprezentant bydgoskiego klubu stanął na najwyższym stopniu podium, ale jesteśmy przekonani, iż Jakuba stać na to, by w kolejnych latach to on był najlepszy w okręgu.

Na koniec dodajmy tylko, iż krążek zdobyty przez Haliniaka, jest jubileuszowym 25. medalem Mistrzostw Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w Boksie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s