Sylwia z brązowym medalem

Zakończone dziś w Grudziądzu Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie zapewne na długo zapadną w pamięć Sylwii Grygiel, jedynej naszej zawodniczce zgłoszonej do turnieju. Sylwia zajęła bowiem trzecie miejsce w wadze do 64 kg, zdobywając brązowy medal.

Grygiel odniosła więc sukces identyczny jak w ubiegłym roku. Wówczas stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii kadetek. Trzeba jednak zaznaczyć, iż krążek zdobyty w tym roku można traktować jako ten cenniejszy. Po pierwsze ze względu na fakt, iż dla Sylwii był to debiut w nowej grupie wiekowej. A po drugie, iż poziom wyszkolenia pięściarek jest na pewno wyższy, a one same bardziej doświadczone. To wszystko sprawia, iż o medal w kategorii juniorek jest dużo trudniej.

By zdobyć brąz na Mistrzostwach Polski, Grygiel musiała stoczyć trzy pojedynki. Dwa z nich zakończyły się jej wygraną. W półfinale musiała jednak uznać wyższość rywalki, która okazała się późniejszą mistrzynią Polski. Mowa tu o zawodniczce SW Gostyń Klaudii Budasz.

Zakończone dziś Mistrzostwa Polski Juniorek potwierdziły po raz kolejny, że w Sylwii tkwi spory potencjał. Udowodniła to zdobywając drugi w swojej karierze medal krajowego czempionatu. A przypomnieć trzeba, iż dwa lata temu odpadła w ćwierćfinale po dyskusyjnym werdykcie. Wówczas otarła się o podium. Z drugiej jednak strony pokazały, iż Grygiel jeszcze musi sporo trenować, by zniwelować braki dzięki którym finał okazał się ponad jej obecne możliwości. Suma sumarum, z jej wyniku jesteśmy zadowoleni. Możemy być z niej dumni i z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z mistrzostw.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s