Krótkie podsumowanie roku

Za kilka dni hucznie przywitamy nowy rok. Z tej okazji warto podsumować ten kończący, który dla naszego klubu okazał się całkiem niezły. Nasi podopieczni zaprezentowali się na najważniejszych zawodach w kraju, wynikami nie przynosząc sobie wstydu.

Początek roku okazał się szczęśliwy dla Sylwii Grygiel, która w lutym została powołana na zgrupowanie Młodzieżowej Kadry Narodowej Kobiet w Boksie, które odbyło się w Wałczu. Dla naszej zawodniczki było to drugie powołanie w karierze.

Miesiąc później w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w Boksie. Podopieczne trenera Zbyluta pokazały się na nich z bardzo dobrej strony. Dziewczyny przywiozły z turnieju trzy złote oraz jeden srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium stanęły Natalia Błaszak (kat. 60 kg), Sylwia Grygiel (63 kg) oraz Daria Witkowska (70 kg). Drugie miejsce zajęła Sandra Wołoch (kat. 60 kg).

W lipcu w Ząbkowicach Śląskich miał miejsce Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie (Mistrzostwa Polski Kadetów). Awans do tych najważniejszych zawodów w roku wywalczyły dwie nasze pięściarki, Sylwia Grygiel oraz Daria Witkowska. Ta pierwsza odniosła największy sukces w karierze zdobywając brązowy medal w wadze do 60 kg. Druga, debiutując na imprezie tej rangi, musiała zadowolić się miejscem 5-8.

Listopad przyniósł nam Puchar Polski Kadetek, który rozegrano w Grudziądzu. Nasz klub na zawody zgłosił dwie zawodniczki. Sylwia Grygiel dotarła do finału wagi do 60 kg, w którym musiała uznać wyższość swojej rywalki, tym samym zdobywając srebrny medal. Z kolei Sandra Wołoch może pochwalić się trzecim miejscem w kategorii do 63 kg.

To tyle jeśli chodzi o sportowe osiągnięcia. Poza nimi warto odnotować, iż od stycznia tego roku klub posiada nowy zarząd. Warto podkreślić, iż udało nam się pozyskać nowych sponsorów, firmy Dan-Mat Auto, Ages, Optik Center Ekspres III oraz Adamex. Ponadto nasza była utytułowana zawodniczka, Grażyna Grygiel, została asystentką trenera Zbyluta. Z kolei na uroczystościach 90-lecia KPOZB uhonorowano naszych działaczy. Wszystko to sprawia, że mijający rok można uznać za udany. Liczymy, że 2017 będzie równie dobry. Czego życzymy sobie oraz naszym podopiecznym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s