Z Grudziądza z dwoma srebrami

DSCF2636 W miniony weekend (18-20 wrzesień) w Grudziądzu odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Miast Kopernikańskich. Z zawodów wróciliśmy z dwoma srebrnymi medalami. Zdobyli je w kategorii kadetów Natalia Błaszak oraz Patryk Kędzierski.

W finale wagi do 52 kg Natalia uległa Milenie Pogorzelskiej (Start Grudziądz), z którą wygrała podczas tegorocznych Mistrzostw Okręgu. Tym razem rywalka zza miedzy okazała się lepsza. Obie pięściarki pokazały ciekawy boks, co zaowocowało wyróżnieniem ich potyczki jako najlepszej walki kadetek. W pojedynku finałowym kategorii do 75 kg Patryk nie sprostał Jakubowi Kotlewskiemu (Beniaminek Starogard Gdański), wicemistrzowi Polski w wadze do 70 kg.

Naszym podopiecznym co prawda nie udało się wygrać turnieju, ale najważniejsze że zdobywają doświadczenie, które bez wątpienia będzie procentować w przyszłości.