Wymarzony debiut

SONY DSC Na zakończonych dziś w Grudziądzu XVI Mistrzostwach Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w Boksie nasi zawodnicy odnieśli swoje pierwsze pięściarskie sukcesy. Cała trójka zdobyła złote medale w swoich kategoriach wagowych. Był to więc dla nich wymarzony debiut między linami ringu.

Wszyscy startowali w kategorii kadetów. W wadze do 52 kg najlepsza była Natalia Błaszak, w limicie do 60 kg wygrała Sylwia Grygiel, natomiast w kategorii do 75 kg triumfował Patryk Kędzierki. Tak dobry wynik przyniósł im nie tylko złote medale, ale co najważniejsze możliwość startu w Eliminacjach Strefowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (eliminacje do Mistrzostw Polski kadetów).

Świetna postawa w Grudziądzu cieszy nas podwójnie. Po pierwsze dlatego, że debiutanckie walki są niezwykle trudne, a po drugie że wygraną w turnieju nasi zawodnicy otworzyli sobie furtkę do ewentualnego startu w finałach OOM. Warto podkreślić także, że były to również ważne zawody dla trenera Rafała Zbyluta, dla którego był to pierwszy turniej w roli samodzielnego szkoleniowca.

Jak widać zarówno nasi młodzi pięściarze, jak i Rafał zdali test celująco. Bez wątpienia wygrane dodadzą im skrzydeł, które w kolejnych startach pomogą im zaprezentować pełnię swoich możliwości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s