Na mistrzostwa do Krynicy-Zdrój

SONY DSC Dziś w nocy reprezentacja naszego klubu wyrusza na XII Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie, które jutro rozpoczną się w Krynicy-Zdrój. Krajowy czempionat potrwa do soboty 20 kwietnia. GKS BOXEO reprezentować będzie Basia Niedziela, Ala Niedziela oraz Grażyna Grygiel wraz z trenerem Wojtkiem Kończalskim.

Najbliższy start będzie dla całej trójki debiutem na najważniejszej imprezie w Polsce w gronie juniorek, a także pierwszymi Mistrzostwami Polski dla GKS BOXEO, które przejęło obowiązki po sekcji bokserskiej LKS Dąbrowa Chełmińska. Co prawda dziewczęta mają za sobą start na Mistrzostwach Okręgu Juniorek, ale poziom krynickich zawodów będzie nieporównywalnie wyższy. Większość zgłoszonych zawodniczek jest nie tylko bardziej doświadczona, ale także utytułowana. Juniorki znad Wisły należą bowiem do czołowych pięściarek Starego Kontynentu.

Bez wątpienia medal będzie trudniejszy do zdobycia, aniżeli w wieku kadetek, jednak wierzymy że nasze zawodniczki stać na dobry wynik, tym bardziej że cała trójka ma na swoim koncie medale krajowego czempionatu. Basia i Grażyna są oprócz tego aktualnymi medalistkami Mistrzostw Europy Kadetek, co daje dodatkową nadzieję na udany start.

O tym, czy dziewczęta spełnią pokładane w nich nadzieje, przekonamy się już za kilka dnia. Trzymajmy kciuki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s