Do Poznania na mistrzostwa

Za tydzień w Poznaniu rozpoczną się I Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie im. Pawła Szydły. Zawody potrwają do 2 grudnia. Do stolicy Wielkopolski udaje się Paweł Niedziela, który stanie przed szansą zdobycia medalu w kategorii do 38,5 kg. Młody pięściarz naszej sekcji wywalczył sobie prawo startu wygrywając turniej w Sokółce.

Poznańskie zawody mają długą tradycję. Do tej pory traktowano je jako nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików. Od tego roku turniejowi oficjalnie nadano rangę mistrzowską. Paweł, by móc w nim uczestniczyć musiał wygrać Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które w październiku odbyły się w Sokółce. Niedzieli udała się ta sztuka, dzięki czemu będzie mógł rywalizować z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Rywalami Pawła będą Fabian Korbarz z Feniksa Stalowa Wola oraz Fabian Maślany z Sokoła Piła. Zważając na fakt, że dla Niedzieli będzie to dopiero drugi start w karierze, nie możemy oczekiwać od niego deklasacji przeciwników. Wierzymy jednak, iż talent Pawła oraz litry potu wylane na treningach sprawią, że jego postawa da nam powody do zadowolenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s