Basia i Grażyna na Mistrzostwach Europy!

Niezmiernie miło nam poinformować, iż dwie zawodniczki sekcji bokserskiej LKS Dąbrowa Chełmińska zostały powołane do ścisłej kadry Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Kadetek w Boksie. Wyróżnione w ten sposób zostały Basia Niedziela oraz Grażyna Grygiel.

Obie zawodniczki wraz Alą Niedzielą od 20 października przebywały na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Cetniewie. Po ponad tygodniowej selekcji trener Marek Węgierski wybrał kadetki i juniorki, które będą reprezentować nasz kraj podczas europejskiego czempionatu. Niestety, Ala na oficjalny debiut w kadrze narodowej musi jeszcze poczekać. Jednak w jej przypadku już same powołanie do szerokiego składu można uznać za sukces.

Basia i Grażyna potwierdziły z kolei, iż złote medale tegorocznych Mistrzostw Polski, które mają na swoim koncie, to nie przypadek. Obie przekonały do siebie szkoleniowca reprezentacji, dzięki czemu już 4 listopada zadebiutują na imprezie tej rangi. Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się we Władysławowie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” i potrwają do 9 listopada.

Basia wystartuje w wadze do 52 kg, Grażyna w kategorii do 60 kg. Dla tej ostatniej będzie to pierwszy start z orzełkiem na piersi. Basia wystąpi w kadrze po raz drugi.

Start na najważniejszej imprezie w Europie to nie tylko spore wyróżnienie dla naszych zawodniczek, ale także spory sukces sekcji. Jeszcze trzy lata temu mało kto wierzył, że pięściarki z tak małej miejscowości reprezentować będą Polskę na arenie międzynarodowej. Okazuje się, że chcieć to móc. Zapał kierownictwa sekcji przełożył się na zaangażowanie naszych zawodniczek, przed którymi pojawiła się szansa na osiągnięcie życiowego sukcesu.

Medal europejskiego czempionatu byłby na pewno zwieńczeniem kilkuletnich treningów Basi i Grażyny. Byłoby to dla nich idealne zakończenie roku. Miejsce na podium byłoby bezcenną nagrodą dla trenerów sekcji, jej kierownika i wszystkich ludzi zaangażowanych w jej działanie. Oczywiście samo powołanie na turniej tej rangi, to wielka sprawa, jednakże jesteśmy przekonani iż obie dziewczyny stać na dobry wynik.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak mocno trzymać kciuki. Łatwo nie będzie, ale zarówno Basia jak i Grażyna już nie raz udowodniły, że potrafią pokazać dobry boks. Głęboko wierzymy, że nie inaczej będzie w Cetniewie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s