Mistrzostwa zakończone

W niedzielę 26 lutego zakończyły się Mistrzostwa Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w Boksie. Historyczne dla Dąbrowy Chełmińskiej zawody należy uznać za bardzo udane. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Dopisała także publiczność, która już od piątku szczelnie wypełniała halę Zespołu Szkół przy ul. Sportowej. (Fot. Adam Lewandowski, Gazeta Pomorska)

Łącznie na XII Indywidualne Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskiego OZB Juniorów i Kadetów w Boksie oraz II Indywidualne Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskiego OZB Juniorek i Kadetek w Boksie zgłosiło się 99 zawodników z 13 klubów. Najwięcej pięściarzy do finałów wprowadził bydgoski Zawisza. W sumie 11. Sekcja bokserska LKS wprowadziła do finałów 4 zawodniczki, z 4 zgłoszonych do zawodów.

Pięściarki Ludowego Klubu Sportowego pokazały się z lepszej strony, niż w roku ubiegłym. Wówczas podczas Mistrzostw Okręgu zdobyły jedno trzecie, jedno drugie oraz dwa pierwsze miejsca. W tym roku turniej zakończyły z trzema złotymi oraz jednym srebrnym medalem. W kat. do 48 kg drugą pozycję zajęła Ala Niedziala. W wadze do 54 kg zwyciężyła Basia Niedziela. Najlepsza w limicie do 57 kg była natomiast Grażyna Grygiel. Wszystkie trzy startowały w kategorii kadetek. Debiut w gronie juniorek zanotowała Ania Grygiel, która wygrała w wadze do 64 kg. Występ podopiecznych Wojtka Kończalskiego oraz Rafała Zbyluta należy więc uznać za bardzo udany. Wyniki wszystkich walk finałowych dostępne są TUTAJ.

Warto zaznaczyć, iż najlepsi juniorzy w swoich kategoriach wagowych uzyskali awans do finałów Mistrzostw Polski Juniorów, natomiast finaliści w kategorii kadet zakwalifikowali się do eliminacji strefowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tym samym wszystkie zawodniczki Ludowego Klubu Sportowego wykonały to, co do nich należało.

Zawody cieszyły się dużą popularnością. Każdego dnia hala przy ul. Sportowej wypełniała się spragnionymi sportowych emocji kibicami. Z organizacji bardzo zadowoleni byli trenerzy poszczególnych klubów, a z panującej atmosfery zaproszeni goście. Wśród nich spotkać można było m.in. posła Janusza Dzięcioła, legendarnego pięściarza oraz trenera Zawiszy Bydgoszcz – Ryszarda Rybskiego, polskiego króla nokautu z lat 80-tych – Mirosława Kuźmę, czy Aleksa Kuziemskiego, ostatniego polskiego medalistę amatorskich mistrzostw świata oraz dwukrotnego pretendenta do pasa zawodowego mistrza świata wagi półciężkiej.

Warto zaznaczyć, iż Mistrzostwa Okręgu w Dąbrowie Chełmińskiej nie miałyby miejsca gdyby nie starania kierownika sekcji bokserskiej LKS, Grzegorza Gerki. Całość jednak nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie Urzędu Gminy, a w szczególności wójta Radosława Ciechackiego oraz Barbary Gandziarowskiej. Wiele wniosła także pomoc sponsorów oraz wielu ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie zadeklarowali pomoc. Bez nich pierwszy turniej bokserski w gminie na pewno nie możnaby było uznać za udany.

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Licząc przy okazji, że to nie pierwsza tego typu impreza pięściarska w naszym regionie, którą wspólnie zorganizowaliśmy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s