Lepiej być nie mogło

W minioną niedzielę zakończył się w Grudziądzu II turniej eliminacyjny Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kobiet w boksie. Nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki, Basia Niedziela oraz Ala Niedziela. Obie zakwalifikowały się do finału Mistrzostw Polski kadetek.

Podczas pierwszych eliminacji w Zawierciu start w tym najważniejszym turnieju w roku zagwarantowały sobie Ania Grygiel i Grażyna Grygiel. W miniony weekend sztuki tej dokonać próbowały ich dwie koleżanki klubowe. Basia Niedziela zajęła pierwsze miejsce, natomiast Ala Niedziela drugie. W ten sposób komplet wystawionych przez naszą sekcję zawodniczek, może cieszyć się z udziału w nadchodzącym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Na uznanie zasługuje zwłaszcza Basia Niedziela, która dwa z trzech weekendowych pojedynków zakończyła przed czasem. Gratulacje należą się jednak każdej z dziewcząt, bowiem wykonały zakładany plan awansu w 100%. Lepiej być nie mogło. Co ciekawe, sekcja boksu LKS Dąbrowa Chełmińska, mimo krótkiego stażu coraz częściej kojarzona jest z solidnym wydaniem szermierki na pięści w kobiecym wydaniu. Wiele wskazuje na to, że kolejne starty będą potwierdzać to przekonanie.

Oba turnieje eliminacyjne do OOM, to nie tylko sukces naszej sekcji, ale także klubów z naszego regionu. Do finału Mistrzostw Polski kadetek w boksie zakwalifikowało się bowiem kilkanaście zawodniczek z województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to więc także sukces Okręgowego Związku Bokserskiego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s