Z mistrzostw juniorek bez medalu

Na ćwierćfinale zakończyły udział w Mistrzostwach Polski Juniorek w boksie zawodniczki Ludowego Klubu Sportowego. Na odbywającym się w Grudziądzu czempionacie wszystkie pięściarki z Dąbrowy Chełmińskiej musiały uznać wyższość swych rywalek.

W wadze do 51 kg Monika Słomianna uległa ubiegłorocznej Mistrzyni Polski Kadetek, Patrycji Kulczewskiej z Pomorzanina Toruń. W kategorii do 57 kg Ania Niedziela nie sprostała brązowej medalistce Mistrzostw Europy Juniorek z 2010 roku, Justynie Żełobowskiej z Niedźwiedzia Kętrzyn. Natomiast w limicie do 64 kg Natalia Sałata nie potrafiła znaleźć recepty na wygraną z Aleksandrą Bednarską z Radomiaka Radom.

Mimo, że z tej najważniejszej imprezy w roku nie udało się przywieźć żadnego medalu, start ten można zaliczyć do udanych. Nasze zawodniczki zdobyły dla klubu cenne punkty, a dla siebie doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości.

Każda z nich znalazła się w ósemce najlepszych pięściarek w kraju w swojej kategorii wagowej, co jak na tak małą sekcję jak nasza, jest całkiem przyzwoitym wynikiem. Tym bardziej, że poziom w wieku juniora jest znacznie wyższy i wyrównany, aniżeli w kategorii kadetów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s